№287 від 16.02.2018 Про інформацію Рокитнівського відділення Сарненської місцевої прокуратури про стан законності за 2017 рік та заходи щодо її зміцнення

УКРАЇНА

Рокитнівська районна рада

Сьоме скликання

(двадцять друга сесія)

 

 

РІШЕННЯ

 

від 16 лютого 2018  року                                                                            № 287

Про інформацію Рокитнівського

відділення Сарненської місцевої

прокуратури про стан законності

за 2017 рік та заходи

щодо її зміцнення

 

          Заслухавши та обговоривши про інформацію Рокитнівського відділення Сарненської місцевої прокуратури про стан законності за 2017 рік та заходи щодо її зміцнення, відповідно до пункту  36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а:

  1. Інформацію керівника Сарненської місцевої прокуратури Баглея Я.К. про стан законності за 2017 рік та заходи щодо її зміцнення взяти до відома (додається).

Голова районної ради                                                                                   А. Кінчур

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прокуратура  України

ПРОКУРАТУРА РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

САРНЕНСЬКА МІСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

вул. Незалежності, 12, смт Рокитне, 34200                                                                                             факс: 2-16-45

____________№_________________                                                                                                     Голові Рокитнівської районної ради

                                                                                                                                                                   Рівненської області

                                                                                                                                                                   Кінчуру А.А.

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про стан законності, заходи щодо її зміцнення та

результати діяльності Рокитнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури

               В межах повноважень, визначених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру», впродовж 12 місяців 2017 року Рокитнівським відділом Сарненської місцевої прокуратури вжито ряд організаційно-практичних заходів щодо покращення стану законності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

                   Зокрема, на виконання положень Конституції, законів України, завдань Генеральної прокуратури України та прокуратури області, постійно здійснюється нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, представництво інтересів громадянин та держави в суді, підтримання державного обвинувачення в суді.

                   Завдяки вжитим правоохоронними органами району управлінським, організаційним та координаційним заходам загалом покращено криміногенну ситуацію в регіоні, підвищено якість захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.

                  Зокрема, з 01.01.2017 по 31.12.2017 до чергової частини районного відділення поліції надійшло 5750 заяв і повідомлень про події та злочини. Із зареєстрованих заяв і повідомлень з ознаками кримінальних правопорушень до ЄРДР внесено 733 матеріали.

                 Так, на території району на 46,2% зменшилось число вчинених особливо тяжких кримінальних правопорушень (7 проти 13 в минулому році).

                 Спостерігається зменшення вчинених тяжких та невеликої тяжкості кримінальних правопорушень на 19,5% та 21,4% відповідно (або з 123 до 99 по тяжких та з 145 до 114 по невеликої тяжкості кримінальних правопорушеннях).

                 Суттєво зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи (64 проти 94 за аналогічний період минулого року або на 31,9%), питома вага яких становить 16,5% (2016 – 22,5%), а також злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (39 проти 57 або на 31,6%), питома вага яких становить 10% (2016 – 13,6%).

                Впродовж 12 місяців 2017 року зареєстровано 4 кримінальні  правопорушення про заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень
(6 упродовж 12 місяців 2016 року або менше на 33,3%), з яких 2 правопорушення, що спричинили смерть потерпілого (2016 - 0).

                Викрито 1 (2016 - 0) кримінальне правопорушення, пов'язане з хабарництвом, за фактом одержання неправомірної вигоди.

               Також виявлено 18 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення (2016 - 6).

               Зменшилась на 100% кількість розбійних нападів та вимагань з 2 до 0 та з 1 до 0 відповідно, а також на 40% кількість грабежів та шахрайств з 5 до 3 та з 10 до 6 відповідно.

                Попри зменшення на території Рокитнівського району вчинених злочинів проти власності спостерігається ріст крадіжок вчинених з квартир з 2 до 4 або на 100% у порівнянні з 2016 роком.

                Впродовж 12 місяців 2017 року проти довкілля зареєстровано 35 кримінальних правопорушень, що на 75% більше ніж у минулому році (20),  питома вага яких становить 9%.

               Водночас з 01.01.2017 по 31.12.2017 до суду з обвинувальним актом вдалось скерувати лише 2 провадження в екологічній сфері, з яких 1 за ч. 2
ст. 240 КК України та 1 за ст. 246 КК України.

               У звітному періоді зареєстровано 18 або на 63,6% більше ніж у минулому році (11) злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян (питома вага по складає
4,6%).

             Сталою залишається кількість викритих кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг (12), питома вага яких складає 3,1%.

             Впродовж 2017 року зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень неповнолітніми або за їх участю з 20 до 9 або - 55%, питома вага яких становить 5,5%.

             Разом з тим, за результатами проведених перевірок дотримання вимог КПК України при прийнятті та розгляді заяв громадян про вчиненні кримінальні правопорушення та інші події за 12 місяців минулого року відділом місцевої прокуратурою виявлено 12 фактів укриття від обліку в ЄРДР кримінальних правопорушень. Окрім того, за вказаний період скасовано
13 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень.

             Впродовж 2017 року до суду скеровано 150 кримінальних проваджень, з них угодами про примирення – 11 проваджень, водночас до суду не скеровано жодного провадження з угодою про визнання винуватості.

            Протягом січня-грудня 2017 до Рокитнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області надійшло 656 заяв і повідомлень про виявлені факти незаконного видобутку (зберігання) бурштину-сирцю з яких: у 65 випадках внесено відомості до ЄРДР (з них за ст. 240 КК України – 37, за ст.198 КК України - 28), у 27 випадках розглянуто у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», 544 повідомлень приєднано до ЄРДР, 20 повідомлень приєднано до матеріалів єдиного обліку.

За вказаний період вилучено майже 75 кг бурштину-сирцю.

Основними чинниками, які впливають на стан злочинності нажаль і надалі лишається масове безробіття населення, свідоме порушення підприємцями порядку роботи торгівельно-розважальних закладів, поблизу яких стаються бійки інші злочини та правопорушення після розпивання спиртних напоїв громадянами.

Впродовж 2017 року Рокитнівським районним судом розглянуто
77 кримінальних проваджень, за результатами чого 83 особи притягнуто до кримінальної відповідальності.

Відділом місцевої прокуратури постійно вивчається питання додержання особами вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Так, упродовж 2017 року відділом місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 4 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, стосовно
2 осіб. Постановами Рокитнівського районного суду винних осіб, у зв’язку з малозначністю діяння, звільнено від адміністративної відповідальності.

Крім того, в порядку ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» відділом місцевої прокуратури внесено 15 подань з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню пов’язаного з корупцією правопорушення. За результатами розгляду вказаних подань 7 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Відділом місцевої прокуратури в ході здійснення нагляду за додержанням законів слідчими СВ Рокитнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, які здійснюють досудове розслідування у кримінальних провадженнях, скасовано 13 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 186 письмових вказівок, прийнято участь у розгляді слідчим суддею 1 скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого.

Вивченням стану дотримання вимог закону Рокитнівським ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішення заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, відділом прокуратури встановлено 12 фактів укриття кримінального правопорушення. Відповідно, відділом місцевої прокуратури за вказаними фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та на підставі п. 7 ст. 214 КПК України, матеріали кримінального провадження скеровано до Рокитнівського ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненської області для проведення досудового розслідування.

Наказом керівника місцевої прокуратури від 11.05.2017 з метою забезпечення взаємодії між органами державного контролю і правоохоронними органами, налагодження постійного обміну інформацією, реалізації конкретних заходів, спрямованих на протидію незаконному видобутку бурштину-сирцю, створено спільну постійно діючу міжвідомчу робочу групу по протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю та незаконних рубок лісу на території Рокитнівського району.

Вищевказаною робочою групою упродовж минулого року лісовою охороною спільно з працівниками відділу місцевої прокуратури та поліції проведено 195 рейдових виїздів на місця можливого незаконного видобутку бурштину, за результатами яких встановлено місця, де наявні сліди спроб незаконного промислу та порушення ґрунтового покриву, у зв’язку з чим на даних земельних ділянках посилено лісову охорону.

Протягом 2017 року Рокитнівським відділом Сарненської місцевої прокуратури пред’явлено до суду 10 позовних заяв на суму 1 340 тис. грн., з них з питань земельних відносин 2 – на суму 1 047 тис. грн.; у сфері охорони навколишнього природного середовища 8 – на суму 200 тис. грн., у бюджетній сфері 1 - на суму 93 тис. грн., за результатами розгляду судом задоволено в повному обсязі 4 позови на загальну суму 1 045 тис. грн. У 2017 році році, крім вищезазначених позовних заяв, судом задоволено в повному обсязі 2 позови, які пред’являлися відділом в 2016 році, на загальну суму 10 тис. грн.

Крім того, в ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, відділом місцевої прокуратури проведено результативні перевірки у Рокитнівському відділі Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області щодо проведення профілактичної роботи серед засуджених та щодо забезпечення належних умов утримання осіб в кімнатах для затриманих і доставлених, за результатами якої внесено 4 документів прокурорського реагування.

Всього  відділом місцевої прокуратури проведено 8 перевірок умов тримання в кімнатах для затриманих і доставлених Рокитнівського відділення Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області, за результатам яких, у зв’язку із неможливістю усунення виявлених порушень призупинено діяльність кімнат для затриманих і доставлених.

З початку 2017 року внесено 5 документів прокурорського реагування -  вказівок, з них 4 до органів поліції, 1 до районного відділу з питань пробації, в тому числі 1 з них внесено з питань додержанням вимог КУпАП при застосуванні заходів адміністративного примусу.

Впродовж 2017 року до відділу місцевої прокуратури надійшло
139 звернень, з них працівниками відділу розглянуто 111 звернень,
23 – скеровано за належністю в інші відомства. На особистому прийомі прийнято 24 громадян, у тому числі 4 особисто керівником прокуратури.

За звітний період органами прокуратури району здійснено 50 виступів в засобах масової інформації на актуальні теми.

Стан законності в районі перебуває на постійному контролі відділу місцевої прокуратури, вживаються заходи з метою здійснення наглядової роботи на належному рівні, удосконалення і підвищення ефективності прокурорської діяльності відповідно до сучасних вимог.

Керівник Сарненської

місцевої прокуратури                                

молодший радник юстиції                                                                                                                                            Я. Баглєй

 

 

Календар публікацій

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чр Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      

Авторські права © 2016, © Рокитнiвська районна рада. Усі права захищені. Ι Карта сайту Ι Вхід на сайт Ι