№561 від 25.08.2020 Про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району

УКРАЇНА

Рокитнівська районна рада

Сьоме скликання

(п’ятдесят друга сесія)

 

 

РІШЕННЯ

 

від 25 серпня 2020 року                                                                                № 561

 

Про оренду майна спільної власності

територіальних громад сіл, селищ

Рокитнівського району

 

            Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 №483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», керуючись статтями 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією районної ради, районна рада 

вирішила:

1. Передача майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району в оренду здійснюється відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (надалі – Закон) та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 №483 (надалі – Порядок), з урахуванням особливостей, визначених цим рішенням.

2. Встановити, що орендодавцями нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району, загальна площа якого не перевищує 400 квадратних метрів на одного балансоутримувача, є балансоутримувачі відповідного майна.

3. Орендодавцем єдиних майнових комплексів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району є представницький орган місцевого самоврядування – Рокитнівська районна рада. Орендодавцем нерухомого майна і споруд, майна, що не увійшло до статутного капіталу, є Рокитнівська районна рада в особі голови Рокитнівської районної ради, за винятком майна, зазначеного в пункті 2 цього рішення.

4. Доручити голові Рокитнівської районної ради вирішувати питання щодо погодження передачі в оренду; погодження умов договорів оренди; внесення змін до договорів оренди; продовження договорів оренди; скасування або зміну рішення балансоутримувача або орендодавця про включення/відмову у включенні об’єкта до Переліку першого типу; передачі в суборенду майна, що передається в оренду на аукціоні; інші питання, пов’язані з передачею в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району, в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

5. Уповноважити профільну постійну комісію Рокитнівської районної ради, до повноважень та функцій якої належать питання щодо управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району, вирішувати питання щодо надання згоди на здійснення ремонту орендованого майна; зарахування частини витрат орендаря на здійснення ремонту в рахунок орендної плати; здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна.

6. Застосовувати Методику розрахунку орендної плати, затверджену відповідною постановою Кабінету Міністрів України, для цілей оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району, крім положень цієї Методики щодо встановлення орендарям річної орендної плати за оренду нерухомого майна в розмірі 1 гривня.
Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району 1 гривня встановлюється таким орендарям:
 районним комунальним закладам, установам, які фінансуються за рахунок районного бюджету;
 державним та комунальним телерадіоорганізаціям;
 редакціям державних і комунальних періодичних видань;
 особам з інвалідністю з метою використання майна під гаражі спеціальних засобів пересування;
 за погодженням з профільною постійною комісією районної ради, до повноважень та функцій якої належать питання щодо управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району, – органам державної влади, органам місцевого самоврядування, іншим установам і організаціям, які повністю фінансуються за рахунок державного або місцевого бюджету.

7. Застосовувати примірний договір оренди, затверджений відповідною постановою Кабінету Міністрів України, для цілей оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району.

8. Визначити наступний порядок розподілу орендної плати:
 за єдині майнові комплекси комунальних підприємств – до районного бюджету;
 за єдині майнові комплекси структурних підрозділів комунальних підприємств – 70 відсотків орендної плати балансоутримувачу, 30 відсотків – до районного бюджету;
 за нерухоме майно комунальних підприємств або закладів з частковим самофінансуванням – 70 відсотків орендної плати балансоутримувачу, 30 відсотків – до районного бюджету;
 за нерухоме майно комунальних установ, закладів, що повністю фінансуються з районного бюджету, та інших установ, організацій, що не є об’єктами спільної власності територіальних громад Рокитнівського району, на балансі яких обліковується майно спільної власності територіальних громад району – 50 відсотків орендної плати балансоутримувачу, 50 відсотків – до районного бюджету;
 за окреме індивідуально визначене майно (крім нерухомого) – балансоутримувачу.

9. Особливості передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району в суборенду, порядок розподілу плати за суборенду, випадки, коли плата за суборенду може залишатися у розпорядженні орендаря, визначаються згідно з Порядком.

10. Внести зміни до Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району, затвердженого рішенням Рокитнівської районної ради від 21.06.2013 №282, із змінами згідно з рішеннями від 12.12.2014 №419, від 19.02.2016 №52, від 15.07.2016 №109, від 11.04.2018 №325, від 17.08.2018 №360, від 03.10.2018 №370, від 24.07.2019 №450, від 17.02.2020 №523, виклавши пункт 2 в новій редакції:
«2. Передача в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Рокитнівського району здійснюється відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 №483 та окремих рішень Рокитнівської районної ради.».

11. Визнати таким, що втратило чинність Положення про оренду майна, що належить до спільної власності територіальних громад Рокитнівського району, затверджене рішенням Рокитнівської районної ради від 26.09.2014 №401.

12. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань комунальної власності, економічного розвитку галузей народного господарства (Рудницький В.А.).

Голова районної ради                                                                    Анатолій КІНЧУР

Календар публікацій

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чр Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

      

Авторські права © 2016, © Рокитнiвська районна рада. Усі права захищені. Ι Карта сайту Ι Вхід на сайт Ι