Інформація Рокитнівського бюро правової допомоги

bpdЗа правовою допомогою до відділу «Рокитнівське бюро правової допомоги» Сарненського місцевого  центру з надання безоплатної правової допомоги

Надання безоплатної правової допомоги - соціальна програма Уряду України, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав. Надання такої допомоги забезпечують 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій Україні. Серед них є і Сарненський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги, який за час своєї роботи має чимало здобутків. 2017 рік не став виключенням.

За 2017 рік до відділу «Рокитнівське бюро правової допомоги» звернулося 826 клієнтів, з яких 779 особам було надано правову консультацію, а 47 – написали письмову заяву про надання адвоката за рахунок держави. За категоріями питань найчастіше громадяни зверталися з питань спадкового та сімейного права, права соціального забезпечення, земельного та потерпілих у кримінальному провадженні.

В результаті розгляду письмових заяв було прийнято 47 рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (представництво в суді або оформлення процесуальних документів) та видано 15 доручення адвокатам та 32 накази - штатним працівникам.

З метою підвищення правової обізнаності та культури громадян, працівники відділу «Рокитнівське бюро правової допомоги» здійснюють виїзні прийоми, проводять правопросвітницькі та комунікативні заходи. Протягом року такі виїзні прийоми громадян були проведені працівниками Рокитнівського бюро правової допомоги на базі майже усіх сільських/селищних рад Рокитнівського району. В рамках згаданих заходів, з ціллю налагодження партнерських відносин, проведені робочі зустрічі та семінари на актуальні теми із головами та колективами органів місцевого самоврядування.

Також працівники центру долучаються до виховання підростаючого покоління. До прикладу, в рамках Всеукраїнського тижня права працівники відділу «Рокитнівське бюро правової допомоги»  провели правопросвітницьку лекцію у Рокітнівській НВК «Школа 1-3 степенів – ліцей» на тему «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» для учнів загальноосвітньої школи № 2, Рокитнівського району Рівненської області.

У центрі можна отримати безоплатну правову допомогу, як первинну (правові консультації і роз'яснення з правових питань), так і вторинну (здійснення представництва інтересів осіб у судах).

У разі потреби, звертайтеся до відділу «Рокитнівське бюро правової допомоги» : смт. Рокитне, вул. Незалежності, 21 (приміщення Управління Державної казначейської служби України в Рокитнівському районі), тел. (03635)2-30-03, (097) 318 59 96 та Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Сарни, вул. Широка, 22 (другий поверх приміщення «Приватбанку»). А також телефонуйте за номером (03655) 3-22-20.

Додатково повідомляємо, що з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

Головний спеціаліст відділу «Рокитнівське бюро правової допомоги» Ігор Богданець

Серпень 2018

Авторські права 2016-2018, © Рокитнiвська районна рада. Усі права захищені.