Ще трьом громадам на Рівненщині дали добро на об’єднання

Про це повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко на засіданні робочої групи з підготовки перспективного плану громад Рівненської області.Участь у заході також взяли голова Рівненської облради Микола Драганчук та його перший заступник Олександр Корнійчук. Загалом на робочій групі розглянули 4 пропозиції щодо об’єднання.

Так, жителі Бистрицької сільради на Березнівщині захотіли внести зміни до перспективного плану, щоб перейти із Соснівської до Березнівської ОТГ у разі її створення. На Костопільщині Мащанська, Мирненська та Малолюбашанська сільські ради прийняли рішення створити Малолюбашанську ОТГ. У перспективному плані було передбачено створення Мирненської ОТГ у складі Мирненської та Малолюбашанської сільських рад, а Мащанська сільська рада мала увійти до складу Костопільської ОТГ. Але розуміючи перспективи в Костопільській ОТГ, точніше, їх відсутність, Мащанська сільська рада вирішила увійти в склад  Малолюбашанської ОТГ.

А на Сарненщині хочуть утворити Вирівську ОТГ – замість Селищенської згідно перспективного плану. Склад сільських рад залишається той самий — Вирівська, Кам’яне-Случанська, Селищенська та Чудельська сільради.

«Вирівська ОТГ може стати потужною громадою. У ній проживатимуть майже 13 тисяч людей. Обсяг власних доходів може скласти 24 мільйони гривень. Тож на одну людину припадає близько 2,5 тисяч гривень. В середньому по Україні цей показник становить 2,3 тисячі гривень», - розповів директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтин Мокляк.

На переконання представників робочої групи, усі ці потенційні громади мають шанси стати спроможними. Тому робоча група внесе зміни до перспективного плану області зміни і подасть депутатам облради на затвердження.

Тим часом ініціативу про об’єднання Іванівської та Малосадівської сільрад на Дубенщині представники робочої групи не підтримали.«Кількість населення потенційної громади складатиме 2700 людей. Власні доходи на одну особу складуть лише 270 гривень. А це втричі менше, ніж в середньому в Дубно. Тому ця громада матиме недостатньо фінансів. У них не буде коштів на утримання своїх закладів», - наголосив Костянтин Мокляк.

Фахівці вважають, що перспективним для цих сільрад буде все таки об’єднання навколо Дубно.

«Сьогодні ми моніторимо діючі ОТГ. Їхні якісні показники повинні переважати кількісні. Адже не всі утворені громади – спроможні. Є малі та дотаційні. Справжня ОТГ повинна бути фінансово ефективною та здатною забезпечити себе», - підкреслив Ігор Тимошенко.

Нагадаємо, на Рівненщині утворено 24 ОТГ. Перспективним планом передбачено створення - 64. Призначення перших місцевих виборів чекають 4 ОТГ: Демидівська – 14639 жителів, Немовицька – 11198 жителів, Тараканівська – 5367 жителів, Ярославицька - 2781 житель.

Наша сторінка у Facebook:

Листопад 2017