16 червня до Рокитного прибула вишита руками казначеїв карта України

Всеукраїнська казначейська акція «Вишивана моя Україна» почалася в серпні 2016 року, напередодні Дня незалежності України, — з простого білого полотна, з нанесеним на нього контуром карти, яке голова Казначейства Тетяна Слюз у рамках своєї серпневої робочої поїздки на схід країни власноруч привезла казначеям Донеччини та Луганщини. Тоді протягом тижня Тетяна Слюз відвідала всі без винятку казначейства, що знаходяться на території, підконтрольній українській владі, зустрілася з колективами 42-х казначейств, які долучилися до вишивання карти.

Казначеї Донеччини та Луганщини проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та символи мирного життя…

IMG_1815 22.jpg

Відтоді карта «Вишивана моя Україна» побувала в кожній з областей країни. Переходячи від казначейства до казначейства, вона ставала все яскравішою, «оживала», адже набиралася тепла рук, які створювали її.

Казначеї всієї країни надзвичайно зворушливо поставилися до створення вишиваної карти: сперечалися над обранням малюнків та кольорів, працювали по ночах, аби не підвести колег, встигнути передати карту до наступної області. У колег–казначеїв різних регіонів навіть з’явився певний дух суперництва — чий орнамент буде кращим, чия вишивка стане бездоганнішою. Суперничали казначеї не тільки у вишивці, але й в описанні процесу: підготовці фотографій і текстів — з теплими словами та віршами.

В жовтні 2016 року у центральному апараті Казначейства оформлення «Вишиваної України» завершили остаточно, оздобили її державним символом — гербом та символом миру — голубом, вишили на карті України Автономну Республіку Крим та слова–пояснення про створення карти.

Над картою в центральному апараті працювали: Л. Меленко, заступник начальника управління – начальник загального відділу Управління діловодства; Н. Мельник, завідувач сектору адміністративно-господарської роботи Управління фінансової роботи та господарського забезпечення; О. Брик, головний спеціаліст відділу розвитку Державної казначейської служби України та міжнародного співробітництва Департаменту методології з обслуговування бюджетів, бухгалтерського обліку, звітності та розвитку Державної казначейської служби України; А. Костюк, головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності Управління фінансової роботи та господарського забезпечення. Долучилася до процесу вишивання і Голова Казначейства Тетяна Слюз.

Результатом всеукраїнської казначейської акції «Вишивана моя Україна» став справжній витвір народної творчості.

Нині карта «Вишивана моя Україна» завершує свою нову «подорож» – вона побувала в кожному з територіальних органів Державної казначейської служби України.

У Рокитне карта прибула 16 червня 2017 року, і щоб відчути той дух, який обєднує Україну, до неї прийшли не тільки працівники казначейської служби в Рокитнівському районі на чолі з Гаврилюком Олегом Дмитровичем, а й працівники апаратів Рокитнівської районної ради та Рокитнівскої РДА. А завтра ця карта буде вже в Києві, щоб відправитися на Монблан — найвищий шпиль у Західній Європі (4808,73 м).

IMG_1819  22.jpg

IMG_1810 22.jpg

IMG_1799 22.jpg

Наша сторінка у Facebook:

Випадкове зображення

• 1_1.jpg