На позачерговій сесії прийнято рішення щодо державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

На 16 (позачерговій) сесії районної ради, яка відбулася  21 квітня 2017 року, більшістю голосів було підтримане звернення до Президента України Порошенка П. О., голови Верховної Ради України Парубія А. В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б., Генерального прокурора України Луценка Ю. В., голови НАЗК Корчак Н. М. щодо державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України Порошенка П.О.,
Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.,
Голови Верховної Ради України Парубія А.В.,
Генерального прокурора України Луценка Ю. В., голови НАЗК Корчак Н. М.
щодо державного регулювання
у сферах енергетики та комунальних послуг

Ми, депутати Рокитнівської районної ради, підтримуємо звернення місцевих рад про категоричну незгоду з рішенням, яким 28 березня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Але ми вважаємо також неприпустимим, що державний орган, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), приймає свої рішення не на користь громадян держави, а фактично на користь власників приватних підприємств у сферах енергетики, які, як правило, заховані в офшорах, або є громадянами інших держав, в тому числі Росії. Ми вважаємо неприпустимим такий стан справ, коли приватні структури — облгази та обленерго — являються не тільки прокладками між державою і населенням, а й монополістами з постачання природного газу та електроенергії населенню, встановлюючи грабіжницькі тарифи на підключення, на споживання, а тепер ще й на абонплату, посилаючись на рішення НКРЕКП.

Ми переконані, що в умовах економічної кризи, надзвичайних інфляційних процесів у державі, постійного зубожіння населення і фактично війни, яка йде вже три роки, така ситуація з рішеннями НКРЕКП фактично на користь приватних структур з невідомими народу України кінцевими власниками — це фактично справжня економічна війна проти українців.

Враховуючи викладене, ми депутати Рокитнівської районної ради, закликаємо Вас:

1. Оприлюднити складові тарифу на видобування, транспортування та розподіл природного газу.
  2. Оприлюднити імена власників приватних структур — облгазів та обленерго — на користь яких НКРЕКП встановлює грабіжницькі тарифи та абонплати.
  3. Націоналізувати всі підприємства у сферах енергетики та комунальних послуг, які є монополістами з постачання природного газу та електроенергії.
  4. Скасувати грабіжницьке і необгрунтоване рішення НКРЕКП від 28.03.2017 р., яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання.
  5. До Президента України — видати Указ про звільнення членів НКРЕКП, які ухвалили рішення про абонплату.
  6. Провести новий відкритий конкурсний відбір на зайняття посад членів НКРЕКП згідно чинного законодавства.
  7. До Кабінету міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — оприлюднити методики розрахунків та обгрунтування підвищення тарифів на послуги з газопостачання населення; розглянути можливість зниження ціни на газ для споживачів.
  8. До Генеральної Прокуратури України та Національного агентства з питань запобігання корупції — провести всебічне розслідування на предмет ухвалення незаконного рішення посадовцями НКРЕКП та винести відповідні процесуальні рішення.

Наша сторінка у Facebook:

Листопад 2017