Звернення районної ради щодо акцизу на нафтопродукти

На 16 (позачерговій) сесії районної ради, яка відбулася  21 квітня 2017 року, більшістю голосів було підтримане звернення до голови Верховної Ради України Парубія А. В. та Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. щодо акцизу на нафтопродукти.

ЗВЕРНЕННЯ

Рокитнівської районної ради Рівненської області

Згідно Бюджетного та Податкового кодексів України, за бюджетами міст, селищ, сіл та об’єднаних територіальних громад закріплено акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти). Особливо важливим для тих сіл, міст чи об’єднаних громад, що мають на своїй території  АЗС, є акцизний податок з торгівлі нафтопродуктами. За рахунок коштів від акцизу на пальне, ці населені  пункти мають змогу покращити інфраструктуру, відремонтувати дороги, спрямувати фінанси на потреби для власного  розвитку.

Але є проблема в тому, що пально-мастильні матеріали використовують всі власники транспортних засобів на території району, а кошти з акцизу на пальне надходять лише до двох-трьох населених пунктів. Сільські громади, які не мають на своїй території АЗС, часто не мають коштів навіть на першочергові видатки та захищені статті, не кажучи вже про розвиток доріг, інфраструктури та соціальних об’єктів.

Вважаємо, що така система та методика наповнення місцевих бюджетів має бути змінена. Всі села кожного району повинні отримати шанс на розвиток, аби рухатись в одному напрямку з демократичним цивілізованим світом.

Для врегулювання цього питання пропонуємо два варіанти на розгляд Верховної Ради та Кабінету Міністрів:

1. Розподіл акцизних надходжень з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктами акумулювати на рахунках районних бюджетів для ремонту комунальних доріг та співфінансування доріг загального користування або розподіляти в бюджети сільських та селищних рад району пропорційно до кількості авто- мототехніки, яка зареєстрована в тому чи іншому населеному пункті району;
  2. 30% акцизного податку з роздрібної торгівлі нафтопродуктами залишати в тих населених пунктах, де є АЗС, а 70% направляти в бюджет району, на території якого знаходяться АЗС, для справедливого розподілу коштів для громади всього району.

Наша сторінка у Facebook:

Вересень 2017

Випадкове зображення