Відбулося чергове засідання Координаційно-консультативної ради

Сьогодні, 29 березня 2017 року, в приміщенні Рокитнівської селищної ради було проведено чергове засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, в якому прийняли участь селищні та сільські голови та представники виконавчого апарату районної ради. Обговорювалося одне питання: про стан і перспективи об’єднання громад в Рокитнівському районі. Виступили Микола Баланович (Березівська сільська рада), Віктор Аксьонов (Томашгородська селищна рада), Тетяна Богданець (Рокитнівська селищна рада), Оксана Кулакевич (Блажівська сільська рада), Василь Волевач (Масевицька сільська рада), Михайло Шеремет (Борівська сільська рада), Станіслав Бричка (Кисорицька сільська рада).

Юрій Карповець (Глиннівська сільська рада) і Наталія Козаченко (Біловізька сільська рада) висловили думку своїх громад про категоричне небажання входити в Березівську об’єднану територіальну громаду, як це затверджено перспективним планом, розробленим робочою групою при Рокитнівській РДА.

Загальну думку більшості висловив голова Рокитнівської сільської ради Петро Гончар: «Дві громади в районі вирішили об’єднатися (Старосільська і Вежицька — Ред.), це є сьогодні в районі пілотний проект. Остальні всі залишаються як є, і побачимо, що буде твориться. А далі життя покаже. Моє бачення таке».

Голова районної ради Анатолій Андрійович Кінчур запропонував всім головам надати до районної ради письмові пропозиції щодо об'єднання громад та висловив вдячність Богданець Тетяні Іванівні за надану можливість провести засідання Координаційно-консультативної ради в спокійній діловій обстановці.

DSCN05861.jpg

DSCN05851.jpg

DSCN05871.jpg

DSCN05881.jpg

До відома:

Під час загальнообласної наради керівників районів 28 березня 2017 року голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко доручив керівникам районів пришвидшити децентралізацію: «Питання децентралізації – номер один як в Президента, так і в керівництва Уряду. Ви самі бачите стрімкі результати цієї реформи – динаміка зростання доходів в об’єднаних громадах Рівненщини у рази вища, аніж в сільських та селищних радах. Ми просто зобов’язані пришвидшити процес децентралізації».

За словами голови ОДА, за останні місяці на Рівненщині суттєве зросла кількість ОТГ.  Водночас, в окремих районах відсутні реальні зрушення в питаннях децентралізації.

«На літню сесію облради ми будемо готувати зміни до Перспективного Плану об’єднання громад. Тому працюйте дуже активно з громадами, в яких є бажання поки що добровільного об’єднання. Ми готові піти на зустріч. Але кроки мають бути виваженими – громади мають бути спроможними. За оцінкою експертів, оптимальна ОТГ має нараховувати близько 10 тисяч жителів», - зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Наша сторінка у Facebook:

Вересень 2017

Випадкове зображення