Повідомлення від Рокитнівського районного сектору з питань пробації

У зв'язку з ліквідацією територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції Рокитнівський районний сектор з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України повідомляє про своє місцезнаходження: 34200, вул. Пролетарська, 1а, смт Рокитне, тел. (03635) 2-24-80, електронна адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Довідка

З 27 лютого 2015 року набрав чинності Закон України від 05.02.2015 року № 160-VIII «Про пробацію». Виходячи з його змісту, пробація - система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого. Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Завданнями пробації є:
    підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;
    здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
    виконання певних видів покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
    направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
    реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
    проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
    здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
    реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Видами пробації є: досудова пробація; наглядова пробація; пенітенціарна пробація.

Нагляд за додержанням законів органом пробації здійснюють Генеральний прокурор України і підпорядковані йому прокурори відповідно до закону.

Наша сторінка у Facebook:

Листопад 2017