Учасник Революції гідності: Потрібно зберегти Україну

Художник з Рокитного Віктор Сергійович Жульжик поїхав на Майдан після того, як в ніч на 30 листопада бійці «Беркуту» побили людей, переважно студентів, на Майдані Незалежності.

Вражений тими подіями, Віктор Сергійович зібрав рюкзак і пішов на трасу Ковель-Київ – бо чув по радіо, що автомобілі підбирають людей, які прямували на Майдан. З ранку до вечора стояв на трасі з табличкою на грудях: «На Майдан» – але ніхто не зупинявся. Коли вже сутеніло, зняв табличку і зібрався додому, аж раптом зупинився «Ланос», на задньому сидінні якого сиділи двоє бритоголових молодиків. Після Коростеня ці молодики з фразою «Що, бандера, на Майдан їдеш?», висадили Віктора на трасу.

IMG_1952.JPG

Дійшов до зупинки, зупинилася фура, і вже о дев’ятій вечора Віктор потрапив на Майдан. Як художнику, йому найкраще запам’яталися саме оці перші миті: вогні, палатки, люди з очима, сповненими рішучості і надії на гідну Європи Україну. Хотілося сісти і перенести все те на полотно, але Віктор зразу попрямував до Будинку профспілок, звідки його направили на охорону Майдану, в 4-у козацьку сотню. Стояв на блок-постах на вулицях Грушевського, Прорізній, Інститутській – по всьому периметру Майдану

Згодом Віктор знайшов на Майдані рівненську палатку, де були люди з Рівного, Здолбунова, Костополя та інших міст Рівненщини. Знайшлися і земляки з Рокитного – Нечипорчук Олексій (18 сотня), Перевязко Максим (після Майдану пішов в Національну гвардію, а потім в АТО), свободівці Андрій Огороднік і Трубилко Олексій (після Майдану пішов в ДУК). В палатках УДАРу знайшлися земляки Кушнір Микола Захарович, журналіст Микола Кирильчук та інші.

Було непросто. Бійці «Беркуту» штурмували Майдан і в 6 годин ранку, і в 12 ночі. Відбивалися кийками, бруківкою, коктейлями Молотова.

IMG_1742.JPG

IMG_1942.JPG

IMG_2377.JPG

18 і 19 лютого в Маріїнському парку Віктор отримав поранення обох ніг від розривів гранат. Його вивезли в лікарню.

Після Майдану став волонтером, збирав і возив допомогу нашим бійцям в Курахово, Краматорськ, Мар’їнку, Піски.

IMG_2325.JPG

IMG_2351.JPG

IMG_2527.JPG

Зараз всю свою енергію Віктор Жульжик направляє на благоустрій свого села і свого районного центру. Організував роботу по зведенню моста через річечку в селі Рокитне, який в районній газеті назвали справжнім дивом.

Спроектував пам’ятник воїнам АТО і прийняв активну участь в його побудові.

IMG_20160627_122816.jpg

Організував ремонт і розфарбування автобусної зупинки в селі Рокитне, дорожних конструкцій на в’їзді з Осницька і Блажево.

— Віктор Сергійович, як ви можете підсумувати Революцію гідності, Майдан?

— Розтоптали Майдан.

— Хто?

— Ті, хто ним керував. Людей з Майдану загнали в Іловайський котел, в інші котли. Вкрали віру в людей. Підняли ціни, тарифи, а тих, хто протестує, називають агентами Путіна. Все гірше і гірше, кращого я не бачу. Система зайшла в штопор. Тим, хто прийшов з АТО, не так легко відстояти свої права. Але Україну потрібно зберегти, і якщо треба буде ще раз стати на її захист, я стану.

IMG_1450.JPG

Спогади Віктора Жульжика
записав Анатолій Герасимчук

Наша сторінка у Facebook:

Листопад 2017