Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

ПАМ’ЯТКА
ІЗ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ ДЕПУТАТАМИ РОКИТНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Згідно підпунктів б) та в) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: депутати місцевих рад, посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно доповненої статті 59-1 (Конфлікт інтересів) Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснення контролю за дотриманням вимог з конфлікту інтересів серед депутатів та керівництва в районній раді, здійснення надання зазначеним особам консультацій та роз'яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію, визначену відповідною радою. Згідно рішення районної ради від 12.11.2015 №5 «Про затвердження Положення про постійні комісії Рокитнівської районної ради сьомого скликання» нею є постійна комісія районної ради з питань Регламенту, депутатської діяльності та етики, гласності, правопорядку.

У зв’язку з вищевикладеним, для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у депутатів місцевих рад, законодавством встановлено ряд обмежень та зобов’язань, що визначені розділом V (ЗАПОБІГАННЯ ТА ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ) Закону України «Про запобігання корупції» та в статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Крім того, рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 14.07.2016 №2 затверджені Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб. Особливу увагу слід звернути на пункт 6.1. вказаних методичних рекомендацій, який присвячений діяльності депутатів місцевих рад.

Тому, для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у депутатів районної ради, просимо не порушувати положень зазначених норм законодавства та дотримуватися методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції.

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, затверджені рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 14.07.2016 №2

Закон України «Про запобігання корупції»

Наша сторінка у Facebook:

Грудень 2017