ПОЛОЖЕННЯ про порядок доступу депутатів Рокитнівської районної ради до засобів масової інформації

Рішення Рокитнівської районної ради
від  28.07.2017 № 237

про порядок доступу депутатів Рокитнівської районної ради
до засобів масової інформації

Дане положення про порядок доступу депутатів Рокитнівської районної ради до засобів масової інформації (далі Порядок) розроблене згідно ст. 10, 11, 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 2, 21, 22, 23 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», з метою забезпечення права депутатів районної ради на оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу районної ради.

Засобом масової інформації (далі ЗМІ) згідно даного Порядку є газета «Новини Рокитнівщини». Додатковим джерелом поширення інформації згідно даного Порядку є офіційний веб-сайт  Рокитнівської районної ради.

1. Загальні засади висвітлення діяльності депутатів Рокитнівської районної ради засобами масової інформації

1.1. Доступ депутатів ради до ЗМІ шляхом розміщення матеріалів, підготовлених депутатом та відповідальними службовцями ради, надається з метою:

— оприлюднення результатів депутатської діяльності, розміщення щорічного звіту, або витягу з нього, оголошень про зустрічі з виборцями тощо;

— розміщення інформації про реалізацію доручень виборців, підсумки зустрічей з виборцями, результати опрацювання пропозицій, звернень громадян до депутата ради;

— здійснення інформування про діяльність ради та позицію депутата щодо рішень ради, проектів рішень ради, що плануються розглядати на засіданнях комісій та ради, роботу постійних та тимчасових органів ради, учасником яких є депутат ради;

— реалізації права на відповідь, спростування недостовірної інформації про діяльність ради, депутата, депутатських груп, фракцій, постійних та тимчасових депутатських комісій.

1.2. Розрив, внесення змістовних змін, перемішування матеріалів про діяльність депутата вставками, зауваженнями, коментарями тощо, редакцією  або журналістами ЗМІ, або відповідальними працівниками, не допускається.

1. Порядок фінансування засобів масової інформації по висвітленню діяльності депутатів Рокитнівської районної ради

2.1. Порядок фінансування щодо висвітлення діяльності депутатів ради визначається відповідно до чинного законодавства на умовах, визначених у договорах між Рокитнівською районною радою та ПП «Редакція газети «Новини Рокитнівщини».

2.2. Видатки на фінансування висвітлення діяльності депутатів здійснюються в межах коштів, передбачених на дані потреби в районному бюджеті.

2.3. Оприлюднення депутатами результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу ради через засоби масової інформації в обсягах, періодичності та термінах, визначених відповідно до цього Порядку, здійснюється для депутатів на безоплатній основі за рахунок коштів місцевого бюджету. Надання депутатами районної ради іншої інформації у ЗМІ з метою оприлюднення (привітання, оголошення, тощо) здійснюється на загальних підставах, визначених редакцією газети.

1. Регламент висвітлення діяльності депутатів районної ради

3.1. Для оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу ради депутатові забезпечується право надання йому два рази на рік можливості публікуватися в газеті «Новини Рокитнівщини» та право розміщення на сайті районної ради результатів власної депутатської діяльності, депутатських запитів та відповідей на них, без обмеження їх кількості.

3.2. Редакція газети розміщує матеріали депутатів в спеціально створеній рубриці «Депутат Рокитнівської районної ради» з розрахунку 300 см квадратних площі газети на одного депутата на рік. Депутат передає матеріал для публікації, підписаний ним особисто, у виконавчий апарат районної ради для подальшої передачі головному редактору газети «Новини Рокитнівщини» чи для публікації на офіційному веб-сайті районної ради.

3.3. Публікація результатів власної депутатської діяльності, інформації про діяльність районної ради можуть здійснюватися в будь-якому випуску газети «Новини Рокитнівщини», крім випусків тих тижнів, на які припадають дати наступних свят: Новий рік, Різдво Христове, Міжнародний жіночий день, Пасха, Трійця, День Конституції, День Незалежності, День знань, День захисника України, День Святого Миколая.

3.4. Черговість публікацій визначається по мірі надходження матеріалів від депутатів до виконавчого апарату ради.

3.5. Депутатські запити депутатів районної ради розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради протягом п’яти робочих днів після їх підтримки районною радою.

1. Сторінка депутата на офіційному веб-сайті ради

4.1 Кожен депутат має право на розміщення своїх матеріалів на офіційному веб-сайті ради в спеціально відведених для цього місцях (особисті сторінки, електронний прийом, біографічні довідки, фотографії, презентації, бази документів тощо). Вказані матеріали мають бути подані в районну раду особисто депутатом ради.

4.2. Інформаційні матеріали депутатів розміщуються на особистих сторінках, які створюються персонально для кожного депутата в рамках структури веб-сайту.

4.3. Для зручності виборців та інших користувачів на офіційному веб-сайті виводиться окреме посилання «Депутати ради», за допомогою якого можна побачити перелік всіх депутатів ради та перейти на відповідну сторінку депутата.

4.4. Заголовки матеріалів, розміщених депутатом на депутатській сторінці, також можуть розміщуватися на головній сторінці в загальній стрічці новин для того, щоб відвідувачі офіційного веб-сайту могли бачити оновлення в інформаційних матеріалах депутатів.

Наша сторінка у Facebook:

Вересень 2017

Випадкове зображення