ПОЛОЖЕННЯ про зміст, опис та порядок використання символіки району

рішення Рокитнівської районної ради

від 22 жовтня 2002 року №32

про зміст, опис та порядок використання символіки району

1. Зміст символіки

Символікою Рокитнівського району є Герб і Прапор.

2. Опис символіки

2.1. Герб Рокитнівського району є відродженням історичних подій і традицій краю.

2.2. Головними елементами герба є: дубове листя, лапчатий хрест у верхньому голубому полі, а також золоті тетерев та три квітки азалії.

2.3. Прапор району являє собою синьо-жовто-зелене полотнище із співвідношенням 2 : 3.

Прапор має три горизонтальні смуги: голубу 1/5 прапора, жовту та зелену 1/5 прапора.

На середній жовтій смузі розміщено зелену рокиту.

3. Порядок використання символіки

3.1. Фізичні та юридичні особи використовують символіку Рокитнівщини вільно.

3.2. Використання Прапора і Герба Рокитнівського району у комерційній, інформаційній діяльності проводиться лише з дозволу районної ради або уповноваженого нею органу на визначених ними умовами.

Порядок використання символіки органами державної виконавчої і представницької влади визначається розпорядженням голови районної державної адміністрації.

Самовільне використання символіки для вказаних цілей не допускається.

3.3. Включення Прапора і Герба району до інших символік здійснюється за погодженням Рокитнівської районної ради.

4. Опис Прапора і Герба Рокитнівського району та порядок використання встановлюється цим Положенням.

ГЕРБ РОКИТНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Основою герба є розділений на дві частини щит, верхня частина якого прямокутна, а нижня заокруглена півколом.

Верхня менша блакитного кольору, усередині якого розміщено золоті дубові листочки та срібний лапчатий хрест. Нижня, більша, частина зеленого кольору на якій зображено тетерук та три квітки азалії золотого кольору. Щит герба обрамлений картушем, який увінчує золота корона, яка вказує на приналежність герба саме району. Корону обрамлюють 16 червоних клюквин, які символізують 16 територіальних громад району. Корона також підкреслює характерне для району сільськогосподарське виробництво та деревообробну промисловість.

Елементи герба символізують:

Голубий колір — річки, озера, болота на які багатий цей район. Золоте дубове листя - ліси та деревообробну промисловість.

Срібний хрест - символ духовності та склозаводу, якому понад 100 років.

Зелений колір - сільське господарство.

Золотий тетерев та три квітки азалії символізують, що цей край багатий на рідкісну флору та фауну, і на його території розміщено 25 % заповідників Рівненської області.

ПРАПОР РОКИТНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Прапор району являє собою синьо-жовто-зелене полотнище із співвідношенням сторін 2:3.

Прапор має три горизонтальні смуги: голубу 1/5 прапора, жовту та зелену 1/5 прапора.

На середній жовтій смузі розміщено вітку зеленої рокити.

Автор герба та прапора: Терлецький Юрій Петрович - член ради Українського геральдичного товариства.

Наша сторінка у Facebook:

Листопад 2017