ПОЛОЖЕННЯ про комісію з питань надання матеріальної допомоги громадянам згідно програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення

рішення

Рокитнівської районної ради

від 11.04.2018 № 330

про комісію з питань надання матеріальної допомоги громадянам

згідно програми матеріальної підтримки найбільш

незахищених верств населення

1. Це Положення регулює діяльність комісії з питань надання матеріальної допомоги громадянамзгідно районної Програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення в частині надання одноразової матеріальної допомоги пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам та вимушено переміщеним до Рокитнівського району Рівненської області з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, а також сім'ям військовослужбовців, які, виконуючи військовий обов'язок у ході проведення антитерористичної операції на сході України, отримали статус полонених або зниклих безвісти та іншим найбільш незахищеним верствам населення, надання матеріальної допомоги на лікування учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції - добровольцям, родинам загиблих героїв антитерористичної операції та Небесної Сотні, - які звернулися в районну раду.
  2. Загальна сума коштів, що виділяються з районного бюджету відповідно до районної  Програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення (надалі Програма) на потреби згідно пункту 1 даного Положення, розподіляється: районною радою – 50%, райдержадміністрацією – 50% від загальної суми.
  3. Розподіл грошових і матеріально-товарних цінностей, виділених районній раді відповідно до пункту 2 даного Положення, проводиться за протоколом комісії з питань надання матеріальної допомоги громадянам на підставі заяв та відповідних підтверджуючих довідок громадян за пропозицією голови районної ради.
  4. Персональний склад комісії з питань надання матеріальної допомоги громадянам затверджується розпорядженням голови районної ради.
  5. Надання допомоги малозабезпеченим верствам населення району в грошовому та натуральному вигляді проводиться відповідно до розпорядження голови районної ради, прийнятого на підставі протоколу комісії з питань надання матеріальної допомоги громадянам.
  6. Кошти, виділені для забезпечення виконання Програми, використовуються для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення у вигляді:

- одноразової грошової допомоги (як виняток – два рази на рік);

- сплати  вартості медикаментів, проведеного лікування, виготовлення протезів, житлово-комунальних послуг і інше;

- придбання продуктів харчування, одягу, взуття та інших необхідних речей та інше.

1. До заяви громадян про надання матеріальної допомоги, залежно від мотивів звернення, додаються документи, що підтверджують необхідність надання матеріальної допомоги, зокрема:

- копія паспорта (сторінок 1 – 2 та інших сторінок, де є вклеєні нові фотографії особи та зазначено останнє зареєстроване місце проживання);

- копія документу про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного номеру) або копія відмітки в паспорті про його відсутність;

- довідка відповідної установи (лікувальний заклад, підрозділ ДСНС тощо), що засвідчує підстави для надання допомоги;

- довідка про доходи усіх членівсім’ї заявника за попередні 6 місяців;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника;

- реквізити карткового (особистого) рахунку, відкритого у банківській установі;

- інші документи, які вказують на необхідність призначення допомоги.

1. Реєстрація, облік заяв громадян щодо надання матеріальної допомоги незахищеним і малозабезпеченим категоріям громадян району, підготовка протоколів засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги громадянам та проектів розпоряджень голови районної ради про надання одноразової грошової допомоги проводить секретар комісії - працівник, відповідальний за роботу із зверненнями громадян у виконавчому апараті районної ради.
  2. Після підписання головою районної ради, копія розпорядження та протокол засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги громадянам подаються секретарем комісії – працівником, відповідальним за роботу із зверненнями громадян у виконавчому апараті районної ради, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації для виконання.
  3. Виділені кошти громадянам згідно з розпорядженням голови районної ради перераховуються управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації на їх особовий рахунок в установу банку або, як виключення, на їх домашню адресу поштовим переказом.
  4. Використання ліміту коштів, визначеного районній раді для надання матеріальної допомоги, контролює і обліковує секретар комісії – працівник, відповідальний за роботу із зверненнями громадян у виконавчому апараті районної ради.
  5. Звітність про використання коштів, виділених районній раді на реалізацію Програми, інформування заявників про виділені їм кошти здійснюєтьсяуправлінням соціального захисту населення райдержадміністрації.

Жовтень 2018

Авторські права 2016-2018, © Рокитнiвська районна рада. Усі права захищені.